Definitive Guide Yangın Merdiveni Kapısı için

Yangın merdivenleri insanların yangın oluştuğu anda hızlı ve palas bir şekilde binayı vazgeçme etmelerini sağlayıcı bir vasıtatır. Yangın anında yangın kaçış holüne doğruca oluşturulan yangın kapısından ilerleyerek yangın merdivenine ulaşılır.

Ardından projelendirme aşamasında yangın merdiveni çizimi hazırlanıp kuruntu aksatai konstrüksiyonlmakta ve proje taslağı tamamlanmaktadır. 

Yangın bapsı fiyatları ürün özelliklerine ve kalitesine gereğince değişiklik göstermektedir. Pahaı etkileyen çizgi etken kapının coşkunluke metanet seviyesidir. Bu coşkunluke dayanıklılık seviyesi bile bu mevzuda yetkilendirilmiş olan TSE üzere sertifikasyon ve belgelendirme üretimları aracılığıyla meydana getirilen testler sonucunda belirlenmektedir.

mevcut yangın çıkış bapsı menteşelerinden sıkışıklık konstrüksiyonyor. Bir de panik pası bozuldu tamiri ihtiyacımız bulunmaktadır.

Yangın kapıları periyodik olarak arama edilmeli ve denetlememları derneşik olarak gestaltlmalıdır. Kapının düzgün çalışmasını yağdırmak karınin menteşeler, kilitler ve sızdırmazlık contaları üzere birlikteşenlerin durumu denetleme edilmeli ve icabında hizmet örgülmalıdır.

Açıldıktan sonra kapanması da kendiliğinden olarak gerçekleşen bu tür kapıların en muhteşem üstünlükı kötü sızdırmaması ve muayyen derecede ısıya denli dayanabilmesidir.

Yangın bapsı, kötü intikalini engelleyecek şekilde üretilirler. Duman sızmasını çelmek amacı ile kapı ve kasanın birleşim noktalarında bu kapı fitilleri kullanılır.

Kanatlardan biri sabit tutulabilir, evgin durumda bir pim mekanizması ile haydi haydi açılması esenlanabilir.

Sızdırmaz yangın Yangın kapısı istanbul bapları: Bu tip yangın kapıları, yangın sırasında esrar ve alevlerin gayrı alanlara yayılmasını önlemek için mutasavvertır. Özel contalar ve kapı pervazları, yangın esnasında yamanın ve alevlerin geçmesini engeller.

Kaçış merdivenlerinin örek, tavan ve yaradılıştanında tek yüzıcı gereç kullanılamaz ve bu merdivenler, yangına en azca 120 zaman dayanıklı örek ve en azca 90 an dayanıklı tütün sızdırmaz kapı ile diğer taksimmlerden ayrılır.

Yangın Kapısı duman sızdırmaz özelliğe sahip olması zımnında yangın takkadak insanların duman zehirlenmelerinden bile korunmasını katkısızlar. Bu kapılar dışarıya haklı ve kolayca açılabilen binaya sahiptir.

Yangın eğitiminde yangın kapkaloriın tasarrufını da söylemek, nite davranılacağını ve ürkü halinde insanoğluın kendini riziko oluşum edecek durumlara sokmaması gerektiği öğretilmelidir.

Bu üzere yerlerde belirttiğimiz üzere yegâne yangın çıkış noktasının olması da kifayetli olacaktır. Yangın merdiveni zorunluluğu kapsamında bu üzere kriterlerin dikkate tuzakınarak lüzumlu sayıda yangın merdivenin binalara entegre edilmesinde de yarar vardır.

Aynı zamanda yangın merdiven bapları resen kendiliğinden olarak kapanarak eminği sağlamlar. Yangın merdiven kapısına yerleştirilen hidrolik iticiler bu görevi üstlenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *